• 481 541 633
  • 739 660 878
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Po - Pá : 7:30 - 16:00

Zdroj impulzů M5000i

Velmi silný síťový zdroj s výstupní energií 15J
(povolené maximum)

Více informací

Vše pro vybavení...

stájí a výběhů, oplocení, napájení i stříhání koní

___________________________________

u nás zakoupíte on-line.

eshop.agrotrans.cz

ROUNDHOUSE

První instalace v ČR

Článek zde..

Kruhová stáj Roundhouse®

Kruhová stáj Roundhouse® je charakterizována svojí jednoduchostí. Přirozený kruhovitý tvar jako stavební prvek se datuje zpět do doby bronzové. V tomto konceptu lehké hospodářské stavby je kruhovitý tvar dále vylepšen použitím moderních materiálů a technologií. Hlavními přednostmi tohoto konceptu jsou výborné podmínky pro zdravý chov hospodářských zvířat, účelnost obsluhy a ekonomika provozu.

Charakteristika

Kruhová stáj má na svém obvodu umístěné krmné zábrany, které kopíruje krmný stůl. Krmivo se zakládá po celém obvodu, čímž je zajištěn přístup všech zvířat ke krmivu ve stejnou dobu. Roundhouse® se svou otevřenou konstrukcí a vynikající ventilací přispívá spolu s dostatkem světla ke
zdravému prostředí stáje a nadstandardnímu komfortu pro zvířata. Koncept této stáje lze využít pro ustájení všech druhů hospodářských zvířat, ale i jako jízdárna pro koně či sklad krmiva nebo techniky. Roundhouse® lze snadno rozdělit vnitřním hrazením na potřebný počet sekcí podle způsobu chovu dané kategorie zvířat. Při chovu skotu je nejběžnějším řešením rozdělení plochy na osm segmentů. Výhodným řešením je umístění kontrolní a manipulační plochy uprostřed stavby. Má volný přístup z vnější strany, a tudíž je snadno přístupná pro obsluhu. Velikost této manipulační plochy je dostatečná k tomu, aby se do ní umístila zvířata z jedné sekce. Manipulační systém je konstruován tak, aby při minimálním počtu osob bylo možné bezpečně pracovat se skupinou zvířat při potřebných veterinárních nebo chovatelských úkonech nebo třeba jen při nakládce na automobil.

Konstrukce

Žárově zinkovaná konstrukce se skládá z centrálního pilíře, na kterém je uchyceno osm rámových nosníků střechy. Výsledkem toho je perfektní kruhovitý tvar. Kovová konstrukce je zcela pokryta na míru zhotovenou vysoce kvalitní syntetickou tkaninou s garancí životnosti min. 10 let. Odvod dešťové vody je plně integrován do návrhu konstrukce stáje. Velmi snadno je možné vodu odvést a shromažďovat mimo vlastní objekt s následným využitím pro jiné účely. Střecha má velký přesah, takže boční stěny nejsou třeba. Otevřený kruhovitý tvar zajišťuje vynikající ventilaci spolu s průduchem na vrcholu střechy o ploše 10m², který snadno odvádí vzduch z plochy stáje. Základním typem je konstrukce o průměru 30,25 metrů, která nabízí 718 m² kryté plochy. V nabídce jsou i konstrukce s průměrem 22 m a 45 m. Otevřený tvar objektu spolu s plovoucím tvarem střechy, nspirovaným textilní architekturou, nabízí atraktivní a estetický pohled ze všech stran, čímž snadno splyne s okolním prostředím.

Výstavba

Celkový čas výstavby lze zkrátit na minimum, protože se celá konstrukce včetně střechy montuje na zemi. Následně se hotová konstrukce zdvihne na centrálním pilíři a vzepře pomocí vnějších nosných sloupů. Vlastní montáž konstrukce a střechy stáje zabere pouhé čtyři dny. Největší část doby nutné pro výstavbu zaberou technologické přestávky při zrání betonových konstrukcí. Na konci roku 2020 jsme realizovali první stavbu lehké stáje Roundhouse® v ČR. Pokud máte zájem o více informací nebo Vás zajímá názor chovatele a jeho zkušenosti s provozem, neváhejte nás prosím kontaktovat.

 

Ing. Pavel Žďárský
AGROTRANS spol. s. r. o.
Vítkovice v Krkonoších


Kontaktní údaje

Na prodejně v Horní Sytové lze platit platebními kartami.

Platby kartou
PODĚLÍ - PÁTEK
07:30 - 16:00
SOBOTA - NEDĚLE
zavřeno

739 660 878
481 541 633
481 541 634

Adresa

AGROTRANS spol. s r.o. Vítkovice v Krkonoších
Horní Sytová 101
512 41 Víchová nad Jizerou

IČ: 49814974
DIČ: CZ49814974 

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném okresním soudem v Hradci Králové, oddíl C, vložka 5143

© 2022 Agrotrans spol. s r.o. Vítkovice v Krkonoších. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Petr Holman
Prezentace Firmy Eshop Firmy Realizace oplocení