• 481 541 633
  • 739 660 878
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Po - Pá : 7:30 - 16:00

Vše pro napájení zvířat

míčové, vyhřívané, miskové, jazykové napáječky a napájecí žlaby.

 

 

 


NAPÁJECÍ SYSTÉMY

Míčové termonapáječky  MIRAFOUNT z USA

Jako první uvedl firma MIRACO roku 1974 na trh tuto konstrukci pod značkou MIRAFOUNT  a dodnes si udržuje  náskok před ostatními výrobci především v odolnosti proti zamrznutí.
Míčové termonapáječky využívají principu dobře izolované termoláhve bez jakéhokoliv přívodu energie. Vysoce kvalitní polyuretanová izolace uchovává vodu uvnitř napáječky nad bodem mrazu i v chladných zimních měsících při zajištění alespoň minimálního odběru a příjemně chladnou v horkém létě bez zelených řas. Díky této konstrukci a 3/4" přívodu vody (velký a rychlý přítok) jsou tyto napáječky vhodné i do těch nejnáročnějších  provozních a klimatických podmínek.

Zvířata se velmi rychle naučí manipulovat s míčovými uzávěry, aby získala přístup k vodě. Široký sortiment modelů s 1 / 2 / 4 / 6 uzávěry zajistí napájení i velkých stád. V nabídce je i čtyř míčová napáječka určená k napájení ovcí.

 

Míčové termonapáječky - LA BUVETTE

Princip a konstrukce těchto nezámrzných napáječek vychází z  principu dobře izolované termoláhve, která při zajištění minimálního odběru vody při pití zvířat, zajistí celoroční provoz i za velmi chladného počasí. Míčové napáječky s obchodním názvem THERMOLAC jsou osazeny velkými výpustnými uzávěry, které jsou přístupné zvenku.  V nabídce jsou jak varianty s míčovými uzávěry, tak i verze s  plovoucími miskovými uzávěry, které umožňují napájení mladých telat , ovcí a koz, které by jinak velký míč uzávěru nedokázali zmáčknout tak, aby se dostali k vodě.

 

Vyhřívané napáječky LA BUVETTE

Vyhřívané napáječky se vyrábějí v několika různých variantách podle způsobu použití a montáže. Kromě přívodu vody je třeba také zřídit přívod elektrické energie 24V z transformátoru. Dále doporučujeme osadit do prostoru termostat, který při poklesu teploty automaticky zapne vyhřívání.

Hladinová napáječka (LAKCHO)  nebo varianta s jazykovým ventilem (STALCHO)  má pod napájecí mísou osazeno topné těleso 24V/50W nebo 24/80W, které zabezpečuje její funkci i za mrazu. Napáječka se umístí na podstavec  nebo betonovou rouru s vnitřním průměrem 30cm, jejímž vnitřkem je k napáječce přivedena voda a přívod 24V pro vyhřívání. Napáječka se vyrábí buď z plastu, nebo s nerezovou napájecí mísou ( BIGCHO 2 a BIGSTAL 2).

Další variantou vyhřívaných napáječek je velkoobjemová hladinová napáječka ISOBAC  osazená topným tělesem 24V/100W, která je určena pro větší skupiny zvířat. Napáječka se umístí na betonový sokl, který je odspodu přivedena voda a přívod 24V.

Poslední variantou je misková napáječka s kolíkovým ventilem upevněná na stěnu. Napájecí mísa je dvouplášťová s vnitřním topným tělesem 24V/80W. Kompletní ochranu před zamrznutím zajistí navíc topný kabel na přívodní trubce pokud je k napáječce vedena na povrchu stěny.

 

Polyethylenové podstavce pod vyhřívané napáječky LA BUVETTE

Speciální zateplené dvouplášťové podstavce pod napáječky STALCHO, LAKCHO, BIGCHO 2 a BIGSTAL 2 se vyrábějí celkem ve 4 variantách. Výška 40/ 60/76/100 cm.

 

Napájecí žlaby a plovákové ventily

Pro napájení skupin zvířat lze s výhodou použít lehké mobilní napájecí žlaby vyrobené z odolného plastu.  Žlaby se vyrábějí hranaté, kulaté nebo oválné s objemem 200 až 1500 litrů. Napájecí žlaby je možné osadit plovákovým ventilem v případě, že je možné na místo použití přivést tlakovou vodu hadicí nebo potrubím.

Pro umístění uvnitř objektů je určen modulový napájecí žlab MULTI-TWIN, který lze navzájem propojit s dalším modulem a tím zvýšit celkový objem vody, která je okamžitě k dispozici. Žlab je navíc možné vybavit elektrickým vyhříváním nebo cirkulací vody proti zamrznutí.

 

Pastevní pumpy

Membránové pastevní pumpy jsou unikátní řešení obsluhy zvířat vodou na pastvinách, kde je k dispozici zdroj vody. Konstrukce napáječky zajistí, že zvíře si samo dokáže napumpovat vodu pro svoji potřebu. Pastevní napáječka dokáže nasát vodu z hloubky až 7m. Jedna tato samoobslužná napáječka je určena pro cca 15 zvířat. Tvar napájecí mísy navíc umožní i současné pití mláďat se svoji matkou.

 

Miskové napáječky kovové nebo plastové

Sortiment klasických miskových napáječek je velmi široký. Liší se materiálem( litina, nerez, plast), objemem, tvarem i použitým ventilem( hladinové, jazykové, kolíkové) a samozřejmě cenou. Napáječka se obvykle montuje na stěnu s připojením na rozvod vody svrchu, zdola nebo z boku.

Některé typy miskových napáječek lze vybavit topným tělesem nebo topným kabelem, který umožní jejich použití i při teplotách mírně pod nulou.

Bude záležet na chovateli, jakému modelu dá přednost.

Kompletní  sortiment  z  této  kapitolymůžete zakoupit on-line na eshopu

Kontaktní údaje

Na prodejně v Horní Sytové lze platit platebními kartami.

Platby kartou
PODĚLÍ - PÁTEK
07:30 - 16:00
SOBOTA - NEDĚLE
zavřeno

739 660 878
481 541 633
481 541 634

Adresa

AGROTRANS spol. s r.o. Vítkovice v Krkonoších
Horní Sytová 101
512 41 Víchová nad Jizerou

IČ: 49814974
DIČ: CZ49814974 

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném okresním soudem v Hradci Králové, oddíl C, vložka 5143

© 2024 Agrotrans spol. s r.o. Vítkovice v Krkonoších. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Petr Holman
Prezentace Firmy Eshop Firmy Realizace oplocení