• 481 541 633
  • 739 660 878
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Po - Pá : 7:30 - 16:00

Vodivá lanka, lana, pásky

 

 

 


VODIČE

Vodivé lanka, vodivé pásky

Vodiče musí splňovat základní požadavky vodivosti, pevnosti v tahu, pevnosti v ohybu, odolnosti proti povětrnostním vlivům.
Vodivost - různá vodivost odlišných materiálů závisí na jejich vnitřním uspořádání elektronů. Obecně dobrými vodiči jsou kovy a uhlíková vlákna, špatnými vodiči jsou plasty,sklo a porcelán. Jako vodiče pro elektrické ohradníky se používají materiály NIRO (poniklovaná ocel),  ZnFe (pozinkovaná ocel), CuSn (pocínovaná měď).

Důležitou charakteristikou je vodivost použitého materiálu. To je důležité zejména u plastových vodivých lanek a vodivých pásek. Množství použitých kovových vodičů v těchto materiálech přímo ovlivňuje jejich funkčnost. Obecně platí čím více kovu je použito, tím vodivější je ohrada a zvířata ji budou lépe respektovat.

Vodivost lanek a pásek

Vodivost hotového výrobku se obvykle charakterizuje pomocí jeho odporu ( opačná hodnota k vodivosti) v ohm/m délky . Podobné pravidlo platí i pro trvalé oplocení s použitím pozinkovaného drátu. Čím větší průměr drátu, tím lepší vodivost. Celkovou vodivost vypočteme jako součet průměrů vodičů vynásobeného měrnou vodivostí daného materiálu.

Pevnost vodivých lanek a pásek

Pevnost v tahu - vodič se při správné instalaci ohrady napíná. Zároveň se vlivem změn teplot zkracuje nebo roztahuje. Proto je požadováno aby měl určitou odolnost v tahu. Minimální hodnota je 500N(50Kg).

Pevnost v ohybu - jedná se o hodnotu opotřebitelnosti vodiče při ohýbání a výkyvech mimo podélnou osu vodiče. Při instalacích na ohradách na tuto hodnotu působí především vliv větru, případně u některých typů izolátorů způsob zachycování vodiče za ně. Laboratorně je požadováno minimálně 1800 ohybů bez poškození vodiče. (Fe - dobrá pevnost, nižší hodnoty vodivosti, Cu - menší pevnost v ohybu, vyšší hodnoty vodivosti).

Odolnost povětrnosti - jedná se o působení  větru (pevnost v ohybu), vlhkosti (korozi materiálu) a u vodivých lanek a pásek odolnost plastového nosiče  vůči působení ultrafialového slunečního záření,  tzv. UV stabilizace.
Ta garantuje odolnost materiálu např. na min. 3 roky. 

Všechny vodiče v naší nabídce  kritérium plné UV stabilizace splňují,  jsou stabilizovány na 7-let životnosti.

3 a 6-ti vodičová lanka plastová

Ohradníková lanka  jsou vyrobena z  různého počtu polypropylénových monofilů obvykle Ø 0,15 - 0,4mm, které slouží jako nosič kovových vodičů a zároveň určuje celkovou tloušťku lanka. Do nosiče jsou vpleteny vodiče z různého kového materiálu o  Ø 0,15 - 0,25mm. Jejich počet, použitý materiál a průměr určuje vodivost a tudíž kvalitu lanka pro elektrický ohradník. Obecně platí, čím je lanko vodivější, tím se považuje za kvalitnější a lze ho použít na delší ohrady. Vodivá lanka se 3 NIRO vodiči jsou na dolní hranici kvalitativní škály. Jako standard považujeme lanka se 6 NIRO vodiči. Použití CuSn vodičů v ohradníkovém lanku výrazně zvyšuje jeho kvalitu. Ohradníková vodivá lanka jsou určena pro pastvu všech druhů zvířat.

Vodivé pásky

Vodivé pásky pro elektrické ohradníky jsou vyrobeny z tkaniny z polypropylénového monofilu obvykle Ø 0,15 - 0,4mm a tkané do různé šířky od 10 do 60mm. Do tkaniny jsou zapleteny kovové vodiče z různého materiálu o  Ø 0,15 - 0,3mm. Jejich počet, použitý materiál a průměr určuje vodivost a tudíž kvalitu vodivé pásky pro elektrický ohradník. V našem sortimentu nabízíme vodivé pásky šířky 10 - 40mm. Vodivé pásky jsou určeny především pro pastvu koní z důvodu lepší viditelnosti. Doporučujeme pásky s minimálním obsahem 6 NIRO vodičů. Čím delší ohrada a širší páska, tím více vodičů, nejlépe kombinaci materiálů NIRO a CuSn, musí obsahovat.

Vodivá lana

Vodivá lana jsou určena především pro pastvu koní. Kombinují v sobě funkci vodivého ohradníkového lanka o Ø  5 - 8mm, lepší viditelnosti a vyšší mechanické pevnosti. Pro výrobu vodivých lan se používá polypropylénový nebo polyetylénový monofil v kombinaci v různým počtem a materiálem vodičů. V naší nabídce jsou vodivá lany Ø 6mm s 6 NIRO vodiči nebo kombinací NIRO a CuSn vodičů.

Pozinkované dráty

Pozinkovaná ocel má velmi dobrou vodivost a tudíž je velmi vhodná pro použití na elektrické oplocení. Navíc má vysokou mechanickou pevnost. V naší nabídce jsou běžné měkké pozinkované dráty s průměrem v rozmezí 1,2 - 3,15mm. Navíc nabízíme i vysokopevnostní HT pozinkovaný drát 2,5mm, který je celosvětově velmi rozšířeným materiálem pro stavbu trvalých oplocení. Vyznačuje se menší roztažností, vyšší pevností, lepším povrchovým zinkováním a tudíž delší životností.

Kompletní  sortiment  z  této  kapitolymůžete zakoupit on-line na eshopu

Kontaktní údaje

Na prodejně v Horní Sytové lze platit platebními kartami.

Platby kartou
PODĚLÍ - PÁTEK
07:30 - 16:00
SOBOTA - NEDĚLE
zavřeno

739 660 878
481 541 633
481 541 634

Adresa

AGROTRANS spol. s r.o. Vítkovice v Krkonoších
Horní Sytová 101
512 41 Víchová nad Jizerou

IČ: 49814974
DIČ: CZ49814974 

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném okresním soudem v Hradci Králové, oddíl C, vložka 5143

© 2024 Agrotrans spol. s r.o. Vítkovice v Krkonoších. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Petr Holman
Prezentace Firmy Eshop Firmy Realizace oplocení